FAQ – často kladené dotazy

Jak to funguje?

Specializujeme se na prodej a rozvoz palivového dřeva po celé ČR. Po vyplnění kolonky „Zadejte Vaše PSČ“ a odeslání Vám systém ukáže nabídku palivového dřeva přímo pro Vaši obec. Po vyplnění a odeslání objednávky Vás budeme nejpozději do 3 pracovních dnů telefonicky kontaktovat a dojednáme s Vámi termín dodání.

Je dřevo suché?

Velmi záleží na době objednání v daném roce. Platí, že čím později si dřevo objednáte, tím bude méně proschlé. Pokud není v nabídce vysloveně uvedeno "suché", jde o nejvýše jeden rok staré palivové dřevo (35 % vlhkosti). Suché dřevo (dvou a víceleté) je, vzhledem k dlouhodobému skladování a péči, kterou je nutné mu věnovat, mnohem nákladnější než běžné palivové dřevo.

Doprava

Na každé stránce s nabídkou dřeva je v dolní části ceníku možnost nechat si dřevo dovézt. Cena dopravy je uvedena v korunách za kilometr, přičemž vždy počítáme i cestu zpět na pilu. V případě akčních nabídek je uvedena celková cena dopravy.

Jak se dřevo počítá?

V nabídce se setkáte s pojmy PRMS a PRMR. Jde o zkratky termínů prostorový metr sypaný (dřevo se nasype do kontejnerů určených k jeho přepravě) a prostorový metr rovnaný (dřevo se rovná ručně). Platí, že jeden rovnaný metr obsahuje zhruba o 40 % více dřeva, než metr sypaný. Tomu odpovídají i naše ceny.

PRMR - prostorový metr rovnaný
PRMR - prostorový metr rovnaný
PRMS - prostorový metr sypaný
PRMS - prostorový metr sypaný